Please enable JS

DNA (Gelişim İhtiyaç Analizi)

DİJİTAL DEĞERLENDİRME ARAÇLARI

GELİŞİM İHTİYAÇ ANALİZİ NEDİR?

DNA (Gelişim İhtiyaç Analizi); HR Metrics ölçüm araçları ile elde edilen tüm verileri, yapay zeka destekli algoritması ile gerçek zamanlı olarak işleyerek kurumsal ikliminizin bileşenlerini analiz etmenizi sağlar.

Türkiye’de ilk kez HR Metrics’in geliştirdiği bir yapı olan DNA, değerlendirmek üzere seçeceğiniz herhangi bir departmanı analiz etmek ya da kurum genelindeki mevcut durumu üç ana başlık özelinde (örgütsel psikoloji, davranışsal yetkinlikler, kurum kültürü ve değerler) gözlemlemek için kullanılabilir.
NEDEN GELİŞİM İHTİYAÇ ANALİZİ
DNA ile bir takımın yetkinlik yoğunluğu haritasını çıkartabilir, değerler çalışması gerçekleştirebilir ya da örgütsel psikoloji raporu ile performansı olumsuz etkileyen psikolojik engelleri keşfederek gelişim programları planlayabilirsiniz.

DNA, gelişim programlarının öngörülen etkisini program sonunda ölçümlemek ve kat edilen yolu rakamlarla analiz etmek için önemli bir araç olarak öne çıkmaktadır.
Dijital Değerlendirme ve Aday Yönetim Merkezi

ÖRGÜTSEL PSİKOLOJİ RAPORU

Performansın önündeki en büyük engellerden biri olan psikolojik engelleri grup analizi ile ölçümlemenize olanak sağlar. Öz disiplin, duyguları gizleme, ekip ile bağ kurma, çalışan bağlılığı ve aidiyeti gibi en çok merak edilen dinamikleri kurum geneli ya da departman bazında raporlamanızı sağlar.

DAVRANIŞSAL YETKİNLİK RAPORU

DISCOVERY Kişilik Analizi ile elde edilen verileri işleyerek gerçek bir takım raporu elde etmenize olanak sağlar. Analiz edilecek departmanı aktif filtreleme sistemi ile kolayca seçebilir, dilerseniz kurum genelinde hakim olan davranışsal yetkinlik haritasına saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

KURUM KÜLTÜRÜ VE DEĞERLER RAPORU

Kişiler ve kurumlar, yaşantılarını kutsal gördükleri değerler çerçevesinde şekillendirirler. Kurum kültürü ve değerler raporu ile mevcut çalışanlarınızın yaşam değerlerinin nerede kümelendiğini görebilir. Kurum değerlerinizle karşılaştırma yaparak, gerekli durumlarda gelişim programları planlayabilirsiniz.