Please enable JS

PSİKOLOJİK PERFORMANS
DEĞERLENDİRME

DİJİTAL DEĞERLENDİRME ARAÇLARI

PSİKOLOJİK PERFORMANS DEĞERLENDİRME NEDİR?

Psikolojik Performans Değerlendirme Testi; değişken, belirsiz, karmaşık ve muğlak olarak adlandırılan VUCA dünyasında çalışanlarınızın düşünce ve davranışlarını önemseyerek kişilerin çalışmaya psikolojik sağlık anlamında ne derece yatkın olduğunu farklı boyutları ele alan detaylı bir rapor sunar.
NEDEN PSİKOLOJİK PERFORMANS DEĞERLENDİRME?
Psikolojik Performans Değerlendirme Testi, günümüz iş yaşamında başarılı bir performansa ulaşmanıza, performans kalitesini devam ettirmenize, kriz anlarında çevresini etkileyen destek verici çalışanlarınızı farketmenize, stres altında olan çalışanlarınıza ise psikolojik destek sunabileceğiniz bir yapı sunmaktadır.
Dijital Değerlendirme ve Aday Yönetim Merkezi
120
SORU
30
DAKİKA
7
FARKLI BOYUT

PSİKOLOJİK PERFORMANS DEĞERLENDİRME

DEPRESYON EĞİLİMİ

Çalışanın duygu durumundaki değişimleri, kontrol yeteneğini, olumsuz duygular ve stres ile başa çıkma stratejilerini ele alır.

DUYGULARI GİZLEME

İş yaşamı içerisinde çalışanın duygularını sınırlandırmasını, istenen ve beklenen duruma göre rol yapmasını ya da duygularını gizlemesini ele alır.

TAKIM İLE BAĞ KURMA

Çalışanın, sosyal ilişkilerini baz alarak bütünlük, takım olma, uyum, katkı, destek alma, sosyal ilişkilerin kalitesine olan bakış açısını ele alır.

İŞ-YAŞAM DENGESİ

İş yükünün artması, uzun saatler çalışma durumu, ev hayatında sorumlulukların artması ya da çocuk ile ilgili durumların yaratmış olduğu stresin ölçüsünü ele alır.

ÖZ DİSİPLİN

Stresli ve değişken durumlar söz konusu olduğunda kişinin özerk düşünebilmesi ve davranabilmesi durumunu yansıtmaktadır.

İŞ YÜKÜ

Çalışanın işi ile çatışması, işinin belirsizliği, görev ve sorumluluklarının potansiyeline göre çok ya da az olması gibi durumları ele alır.

ÇALIŞAN BAĞLILIĞI VE AİDİYETİ

Çalışanın yapmış olduğu iş ve çalıştığı şirket ile ilgili durum değerlendirmesidir. Özerklik ölçütü, gelişim süreci ve göstergesi, yarattığı etki ve ne kadar aidiyet hissettiği konularını ele alır.